Robotyka z Lego

Zajęcia na miarę XXI wieku

Warsztaty LEGO® Education zostały opracowane w myśl zasady „nauka poprzez zabawę”, tak aby rozbudzać naturalną ciekawość i ułatwiać integrację dzieci w grupie. Stawiamy na szerokie wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania oraz metodologii STEAM. Metodologia STEAM to całkowite odwrócenie tradycyjnego podejścia do nauczania. Dziecko jest w centrum uwagi, gdzie staje się naukowcem, konstruktorem, odkrywcą. Kursy prowadzone w ten sposób gwarantują wszechstronny rozwój oraz wspierają logiczne i krytyczne myślenie.

 

Odkrywaj, kreuj i dziel się wynikami pracy

Zajęcia LEGO® Education dla dzieci na różnych poziomach edukacji (od 3 do 12 lat) pomagają w rozwijaniu umiejętności nie tylko w dziedzinach nauk ścisłych takich jak podstawy inżynierii oraz programowania, ale również językowych i literackich. Przychodząc na nasze zajęcia nie trzeba mieć żadnej wiedzy, ani umiejętności – wszystkiego uczymy się od początku. Zapraszamy na zajęcia zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

 

Co będziemy robić na zajęciach?

Zaczynając od pierwszego poziomu dzieci zapoznają się z zestawami Lego, zbudują swoje pierwsze konstrukcje i nauczą się jak za pomocą programu włączyć i sterować swoim robotem. Na wyższych poziomach będziemy poszerzać wiedzę o działania robotów, poznamy czujniki ruchu oraz położenia i będziemy budować coraz w trudniejsze projekty! Nauczymy się jak przyspieszyć obroty silnika, poznamy przekładnie ślimakową, co to jest pętla i korzystając z intuicyjnego programu wprawimy każdego robota w ruch! Każdą lekcję rozpoczynamy od solidnej powtórki i powtórzenia nauczonych się dotychczas zagadnień związanych z programowaniem. Dzięki wykorzystaniu klocków Lego podczas zajęć, dzieci oprócz rozwijania zdolności programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne.

Coding Express

zobacz
zobacz

Spike Essential

zobacz
zobacz

Spike Prime

zobacz
zobacz