AMAkids – arytmetyka mentalna

Aktywuj pełną moc mózgu! Kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku 5-14 lat.

Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids to zajęcia ogólnorozwojowe, które wpływają na dynamiczny lecz zrównoważony rozwój mózgu. Dzięki arytmetyce mentalnej dziecko rozwija pamięć fotograficzną, koncentrację, logiczne myślenie, kreatywność, wyobraźnię przestrzenną oraz wpływa korzystnie na szybkość podejmowania decyzji i przetwarzania informacji, tym samym wpływa to na lepsze wyniki w nauce, większą świadomość społeczną a w przyszłości na życie zawodowym.

Podaruj swojemu dziecku przewagę !

Jako rodzice dążymy do tego, aby nasze dzieci po prostu poradziły sobie w przyszłości. Co to znaczy w dzisiejszych czasach? Odpowiedź tkwi w zbudowaniu u dzieci 3 ważnych umiejętności, które kształcimy w ramach kursu Arytmetyka Mentalna™ by AMAKids.

  • Kształcimy logikę

Brzmi banalnie? A jednak w polskiej szkole wciąż dominuje model, który skupia się na zapamiętywaniu informacji, zamiast nauczać wykorzystywania współczesnych narzędzi jako źródła danych. Nasze ćwiczenia i gry rozwojowe wspierają umiejętność logicznego i krytycznego myślenia. Dzięki autorskim treningom brainfitness dostosowanym do wieku dziecka uczymy skutecznego rozwiązywania problemów.

  • Myślenie analityczne

Zdaniem socjobiologów zdolność dokonywania wyborów jest jedną z kluczowych cech osobowości. Nasze ćwiczenia kształcą umiejętność selektywnego doboru potrzebnych danych z chaosu informacyjnego. Istotnie zwiększamy pewności siebie dziecka. W następstwie czego dzieci szybciej i chętniej podejmują skuteczne decyzje.

  • Trenujemy skupienie uwagi

Dzisiejszy świat dostarcza dziecku bardzo wielu bodźców, które rozpraszają jego uwagę, powodują nerwowość co negatywnie wpływa na jego rozwój. Nasze ćwiczenia mózgu trenują umiejętność skupienia uwagi. Twoje dziecko będzie umieć zarządzić tym stanem i efektywnie wykonywać wybrane czynności

LICZYDŁO SOROBAN

GRY LOGICZNE

SPEEDCUBING